пошук:  

>> Штилвелд Веле: Асури попереджають з вічності (мережеві гіпотези, припущення і не тільки)

У розділах: [Проза: збірка авторських текстів]

Авторська сторінка
Опублікував:  shtylveldw

 

 

Науковий оглядач Веле ШТИЛВЕЛД

Люди забули, що вони створені за зразком Бога,
вони створили бога за своїм зразком…
Лев Миколайович ТолстойПРИВІД ДО РОЗСЛІДУВАННЯ

Дослідження міфологій і сказань, а також новітні археологічні й астрономічні дані дозволяють сучасним фахівцям чітко ідентифікувати супротивників асурів.

Практично у всіх земних народів є сказання про якусь війну між богами і гігантами, між старими і молодими богами, які відбувалися в сиву давнину. У "Пуранах" описані "Великі війни в небі", у трагедіях Гесіода, написаних за сюжетами давньогрецьких міфів – війни богів з титанами, що належать до старшого покоління богів, з гекатонхейрами ("сторукими") і Тифоном, що являли собою демонічні породження землі.

Біблія говорить про війну архангела Михайла і небесного воїнства з Люципером (Венерою) і Драконом (Юпітером).

Астрономічне дослідження теж підтверджує міфи: на Венері, як і на Марсі, і на Меркурії, існувала колись цілком життєздатна біосфера, причому по багатьох параметрах вона перевершувала земну…ПРОЛОГ

Якщо цивілізація не ставить перед собою мети власного безсмертя, вона рано чи пізно обернеться на порох.

Асура (Asura) — "світлий дух", "хмара"; асури — суворі вороги (богів), зміїноголові духи. Над ними не владний час. У індуістській міфології богам протистоять демони — асури, що розділяються на дайтьїв і данавів.

Асури (тобто ті, що "володіють життєвою силою") — у ведійській і древньоідійській міфології, нащадки Брахми, боги, небесні істоти, що володіють, в основному, негативними якостями, чи навіть демони. Володіючи чаклунською, таємничою силою майя, вони могли ставати невидимими чи набувати будь-яких образів.

Нараховують вісім класів живих істот — відповідно до лотосівського сутре це – боги, нагі, асури, оха, гаруди, гандхарви, кінари, махораги.

Асурами можуть бути і боги (Агні, Індра та ін.), і небесні демони — супротивники богів. Їм належали незліченні скарби в гірських печерах. Загордившись своєю могутністю і мудрістю, асури виповнилися зла, і були скинуті богами з неба.

Асури, відповідаючи титанам і гігантам грецьких міфів, уособлюють неприборкані природні життєві сили. Вони відзначаються злостивістю і підступництвом.

Боги Індра, Рудра і Вішну уражають найбільш могутніх асурів. Однак боротьба богів і асурів не закінчується повною перемогою богів.

Так, Намучі, один з найбільш могутніх асурів, уклав договір з Індрою не наносити ударів ні вдень, ні вночі, ні на воді, ні на суші, ні сухим, ні вологим знаряддям. Давши Індрі випити священний напій сому, Намучі позбавив його сили. Однак Індра все-таки здолав підступного кривдника у сутінках на березі океану зброєю, покритою морською піною.

Боги, таким чином, перемагають асурів, завдяки умінню з'єднувати протилежні якості в одне ціле.ВВЕДЕННЯ

Об'єктивно знаходячись наприкінці Часів (не плутати з т.зв. "кінцем світу"), із усіма наслідками, що звідси випливають, світ в особі Homo sapiens повинен одержати у свій науково-практичний і побутовий арсенал ще один критерій самовизначення.

Так стверджують прихильники інволюційної (циклічної, традиційної) моделі історичного процесу, у противагу пануванню "прогресорів", що стверджують лінійність історії, і вони ж констатують наступні положення:

Кінець циклу, так чи інакше затверджується і прогнозується в різних етно- культурних традиціях, що мають безперечно, одне джерело.

ЦЕ:

– кінець "ночі Сварога" — у слов'яно-арійській традиції;

– "залізний вік" сьомої Манвантари (Розжарювання-півдня) — у індоарійських Ведах;

– еон Гора при переході в еон Осиріса — у єгипетській традиції й ін.;

– Християни очікують прихід Антихриста;

– іудеї — Мошіаха;

– мусульмани — Дадджала.

2. Для Кінця Часів характерна безліч ознак, описаних Геноном, Еволой, etc.

ЦЕ:

– втрата інститутів ініціації з усіма наслідками (страх смерті й ін.);

– панування ницих, матеріальних бажань; прагматизм, раціоналізм, атеїзм (як форма негативного теологізму);

– віра в науково-технічний прогрес, кібернетизація організму і комп'ютеризація інтелекту; тотальне змішання рас, народів, мов, статей;

– фемінізація культури, що насувається з гінекократіею;

– повне забуття традиційних цінностей, їх підміна ерзац-цінностями (гроші, матеріальні блага, кумири, мода);

– прагнення до інтеграції, створення єдиного гомогенного людства, керованого за допомогою ЗМІ та інших психо- і технотронних "чудес".

3. Єдиним позитивним аспектом кінця часів є затверджування в традиційних джерелах.

ЦЕ:

– пробудження "голосу крові";

– сплеск інтересу до традиційних цінностей;

– прояв забутих знань, формування нового — альтернативного "традиціоналістського" світогляду, носії якого неминуче нейтралізують по всіх параметрах світ існуючий і повернуть його до Початку. Absolute beginners.

4. Реальність світу деградації і змішання вимагає чіткого визначення "Хто є Хто?" Геополітична парадигма в цьому аспекті прекрасно підходить для просторів і держав.

Завтра настає уже сьогодні, і хочемо ми того, чи ні, — нам доведеться на це зважати. Відносини між людьми будуть складатися з урахуванням визначення індивідуального сутнісного плану (ІСП).

Власне, Посвячені ("ті, що тримають канал") так і роблять. Перед тим, як вступити з ким-небудь у контакт, споконвічно прочитується його "колір", "мова", ієрархія і взагалі необхідність вступати з ним у будь-які відносини.

Що стосується обивателів (чий інтелект належить до середніх норм кривої Гауса), то саме для них пропонується комплект діагностик для визначення ІСП.

ЦЕ:

– звичайний "питальник" на кшталт психотесту;
– комп'ютерна тестер-програма;
– апарат для діагностики ІСП.

Саме апарат для діагностики бачиться як основний інструмент для підтримки, вирівнювання свого власного ІСП, і визначення ІСП будь-якого іншого індивіда.

Прообраз подібного апарата був показаний у фільмі Георгія Данелія "Кін-дза-дза". Запалювання жовтого індикатора констатувало індивіда – як пацака, зеленого – як чатланина. Усе геніальне — просто. Не потрібно ламати голову — хто перед тобою: ворог чи потенційний друг, або амбівалентна сутність. Питання про зовнішній статус також знімаються. Ніякі круті "прикиди" і "навороти" не приховають дійсного положення речей.

Отже, що ховається під поняттям ІСП? Для цього потрібно розібратися з міфологічними конструкціями.МІФОЛОГІЧНИЙ РОЗКЛАД

Традиція, безперечно, підрозділяє цивілізації, народи, релігії на "асуричні" і "девовські". У цьому випадку, — асури (аси) — є сутності — прояву Шіви (слов'янський Жива).

Деви (дейви, діви) — це сутності прояву Вішну (слов'янського Вішеня). Слід зазначити, що онтологічний зміст протистояння асурів і девів надзвичайно глибокий. Згідно з Гесіодом, Гея (Земля), виділившись з Наповненої Порожнечі (Хаосу), породила Урана (Небо) і Понта (Море). Уран, він же індуський Варуна, можливо, — слов'янський Сварог (бог Духовного Неба); для порівняння — Сварга (Небо — санскрит).

Після союзу з Ураном, Гея породила п'ятьох титанів, що у слов'яно-німецькій традиції називаються "аси", а в індуської — "асури". Один з цих титанів — Кронос (Час) зруйнував порядок і гармонію Духовного Неба — Урана. Так виник світ становлення (у слов'ян. трад. — Ява).

У результаті, ми маємо те, що маємо. А саме: два типи конкретних традицій, описаних у безлічі джерел. А. Дугін розглядає у своїй книзі "Конспірологія", зокрема, боротьбу двох орденів: "кварти" і "квінти", що відстоюють, по суті, наступне:

– "кварта" — мир ідеальний, порядок і гармонію ("четвірка": як угорі — так унизу);

– "квінта" — мир становлення ("пентаграма"), який необхідний для сприйняття більш високих цінностей, ніж гармонія і порядок.

Для того щоб стверджувати останнє, як вважає В. Колосов, необхідно володіти чимось вихідним за межі світу становлення, знаходячись там, у ньому.

Деви (вони ж у грец. трад. — Олімпійські Боги) і Асури (Титани), знаходячись у протистоянні, постійно ведуть боротьбу, перемагаючи або програючи в різні історичні епохи. Що стосується Асурів, то вони відроджуються знову і знову на Венері (Зоряниця, Астрея, Чигир-Зірка, Люципер), символом якої є п'ятикутна зірка.

Незважаючи на те, що обидві традиції однаково шановані, носії різних культур ставляться до цієї дуальності неоднозначно, що цілком логічно.

Приміром, згідно Колосову, 9/10 індуїстів відносять себе до вішнуїтів, тобто визнають у собі девівське начало.

Пари "асури — деви", які несуть в собі споконвічне протиріччя, дозволяються в тріаді, але з явною "симпатією" убік асурів, незважаючи на те, що сьогодні у світі панують девівські сутності. Вершиною тріади є Рудра (він же слов'янський бог Рід), що носить титули Великий Асур і Великий Дев. Асуричні "симпатії" Рудри виявляються в тім, що його сходженням є Шива (Жива), танець із шаблями якого наводить жах на вішнуїтські (девівські) народи.

Знаходячись у світі становлення, шиваїсти — рудраїсти заперечують як ідеальний світ девів — вішнуїтів, так і свій власний. У чому і виявляється онтологічна крутість асуричних народів. З цієї причини, у Росії ніколи не потрібні були гарні дороги, рівні паркани, чисті вулиці і т.п.

Абсолютний росіянин (слов'янин — монгол — фінно-угр) — типовий асур, не дивлячись на те, що однією з "янгольських" складових слов'янської сутності є Ван — Дух Землі і Води (російський Іван).

Справа в тім, що в доісторичні часи між ванами й асами був укладений "політичний" союз проти девів.

Абсолютний європеєць, який виріс на греко-римських руїнах, що поросли іудео-християнським мохом, — типовий дев.

Конкретні вказівки з даного питання є в арійських джерелах. Наприклад, один з розділів, що дійшли до нас, "Авести" - "Відевдат" (авест.: vidaeva data — закон проти девів) являє собою зороастрійський комплекс ритуальної чистоти.

Зороастр (Заратуштра) запитує Ахура Мазду (Господь Мудрість) про правила, розпорядження щодо чистоти й опоганень. Ахура Мазда дуже докладно викладає критерії, по яких можна відрізнити асів (авест.: asa — принцип справедливості і миропорядку) від девів, верховним божеством яких є Ан(д)хра Майнью (авест. Злий Дух).

Російські Веди, а саме — Веди Перуна (8-а сантія) безпосередньо говорять про девівські сутності, що прийшли у світ і будуть правити ним до Кінця Часів (Ночі Сварога).

Ознаки цих сутностей Перун проголошує і забороняє вступати з ними в шлюби й мати які-небудь відносини, називаючи їх "караєнна" (приблизний зміст — "сірий"). Тим, передбачаючи неминуче змішання асуричних і девівських народів, він вказує і на неминучість краху світу девів, коли асуричний дух прокинеться в кожнім, хто його має.

(Можливо, саме тут схована заборона на шлюби з "сірими" інопланетянами, що у своїй багатотисячолітній експериментальній генетиці майже підійшли до змички з "земними" расами, але так і не поглинули їх, а були повалені, або розсіялися, – усі ці небожителі Фаетона, Урану, Венери, Марса, – усі ті "вигнані", кому тимчасово дала притулок, але так і не прийняла до себе наша батьківщина – Гея — Веле Штилвелд)

(дивись:WWW.STATYA.RU:ЗЕМЛЯНЕ И КОСМИТЫ -- СУЩЕСТВА ОДНОГО ПОРЯДКА – ВелеШтылвелд, Игорь Сокол)

Таке міфологічне обґрунтування необхідності діагностики ІСП (Індивідуального Сутнісного Плану)ДЕЩО УТОЧНИМО

Випадає, мабуть, помітити:

1) В індійській міфології немає строгої градації між "поганими" і "гарними" персонажами.

2)Визначення асурів за якостями — пізня тенденція.

3) Асури — старші брати богів (сурів), діти Діти і прабатька Кашьяпи (боги — діти її сестри Адіті і Кашьяпи). Тому асури іменуються також дайтьї (нащадки Діти), а боги — адітьї (нащадки Адіті).

4) У сучасній індологічній літературі прийнято казати "ведійський", а не "ведичний".

5) Між ведичним і епічним періодами (час Махабхарати) лежать століття, як же можна їх плутати. Це культури різних часів, понять, мов, традицій і т.п.

6)Асури – не на одну сходинку вище за людей. Це істоти, що належать до найвищої категорії небожителів (deva).

7) Шива не асур, а дева, тобто, сура (чи, по-нашому, сур).

8)Асури не знаходяться між богами і людьми. Для цього існує маса інших небожителів.

9)"Зацикленість, пристрасть до влади, сили, грошей" (тоді вже багатства — відкіля ж відомо, що в асурів є поняття про гроші як такі?) в індійській міфології властива і богам, і напівбогам, і смертним. Чого ж усе на асурів валити.

10)Хто ж це перекладає asura із санскриту як "світозарний"? У ведійському комплексі літератури це слово означає "божественний", "супротивник богів", "демон" і т.д. Пізніше те ж слово означає "сонце", "хмара".

Штучна етимологія індійців така: під час пахтання Молочного Океану з його вод вийшло жіноче божество хмелю Сура (означає "хміль"), що було відкинуто синами Діти (звідси — а-сура), і прийнято їхніми братами богами (звідси — сура). Джерел — маса, повірте.ЗГАДАЄМО, ЯК УСЕ ПОЧИНАЛОСЯ…

Коли Брахма створив небо, і землю, і повітряний простір і від синів його пішли всі живі істоти у всесвіті, сам він, стомлений утвором, віддалився відпочивати під покровом дерева шалмали, а владу над світами передав своїм нащадкам — богам і асурам.

Асури були старшими братами богів. Вони були могутні й мудрі і відали таємниці чарівництва — майя, могли приймати різні образи чи ставати невидимими. Їм належали незліченні скарби, які вони зберігали у своїх твердинях – у гірських печерах. І було в них три укріплених міста, спочатку на небі, потім на землі: один із заліза, інший зі срібла, третій із золота; згодом вони з'єднали ці три міста в одне, що піднімається над землею; і побудували собі міста в підземному царстві.

Восьмим сином творця був Бхригу; він народився зі шкіри Брахми. Син Бхригу, наймудріший Ушанас Кав'я, опанувавший усі таємниці чаклунствава, став верховним жерцем і наставником асурів. Царем асурів був Хівраньякашипу, могутній демон, старший із синів Діти. Боги ж обрали своїм царем Індру, сьомого сина Адіті; їхнім наставником став Брихаспаті, старший син Апгіраса, третього із синів Прабатька. Ушанас, якого прозивали також Шукра (знову натяк на планету Венера – Веле Штилвелд), став владикою планети, що носить те ж ім'я, а Брихаспаті став владикою планети Брихаспаті (Може то був Марс, а може й гіпотетичний Фаетон? – Веле Штилвелд).

Колись асури були благочестиві і доброчесні, вони дотримували священних обрядів, і щастя перебувало з ними. Але потім вони загордилися своєю силою і мудрістю і схилилися до зла; і щастя облишило їх і перейшло до богів. Індра, володар богів, розтрощив у битвах багатьох могутніх асурів. Грізний бог Рудра, породження гніву Брахми, довершив їхній розгром, спопеливши три чарівні міста асурів, вознесені над землею й об'єднані в Трипур.ІНДІЙСЬКИЙ ПАНТЕОН: АСУРИ

Асури — старші брати богів, демони Вала, Вішварупа і Врітра. Спочатку, у найдавніших текстах Рігведи, слово "асура" означало будь-яку істоту, що володіла надприродними силами, тому що поняття бога і демона не розрізнялися. Пізніше — зле змієподібне чудовисько, що протистоїть богу ("деву"). У родинній іранській міфології розмежування понять зворотне — "ахура" означає бога, а "дів" — злого духа. У Ведах зображуються як змієподібні чудовиська, утілення ворожих людині сил природи. В епосі їхні образи антропоморфізовані. За версією "Махабхарати" асури — загальна назва дайтьїв і данавів, синів Кашьяпи і його дружин Діти і Дану. Вони були ворогами адитьїв, божественних синів Адіти і Кашьяпи.ПАХТАННЯ ОКЕАНУ
МІФИ І ЛЕГЕНДИ ДРЕВНЬОЇ ІНДІЇ

У самій середині землі піднімається гора Світу. Її вершини, недосяжні для людей навіть у думках, упираються в небесний звід і відбивають блиск сонця. Вона стоїть, закриваючи небо, і з її схилів, на яких ростуть чудові дерева і трави, збігають униз швидкі ріки, а найвищі її стрімчаки прикрашені блискучими, як сонячні промені, дорогоцінними каменями. Там стоять чудові палаци богів. Боги, асури, гандхарви й апсари відвідують її дивні гаї, оголошувані співом солодкоголосих птахів; там і на околишніх горах вони віддаються безтурботним іграм і розвагам.

Колись на горі Світу зібралися боги і віддалися сумним міркуванням про недуги і старість, що переслідують навіть небожителів. Незмірно перевершує їхнє існування термін земного життя, але і йому покладена межа. "Як би позбутися від недуг і старості назавжди і стати безсмертними і вічно молодими?" — говорили вони.

Довго думали боги і радилися між собою, як бути, і, нарешті, Вішну сказав їм: "Ступайте з асурами до великого океану і там усі разом збивайте океан, щоб добути з нього амріту — напій безсмертя". І боги схвалили слова Вішну. Вони уклали мир з асурами і разом з ними стали готуватися до пахтання океану, пообіцявши їм рівну частку напою безсмертя, коли вони його добудуть.

Замість мотузки вони вирішили взяти царя зміїв Васукі, а колотівкою зробити гору Мандара. Ця гора піднімалася над землею на одинадцять тисяч йоджан і на стільки ж ішла в глиб землі. Боги й асури спробували вирвати гору Мандара з земних надр, але в них нічого не вийшло. Тоді вони пішли за порадою до Брахми і Вішну, і ті послали їм на допомогу величезного і могутнього змія Шешу, брата володаря нагів. Володіючи непомірною силою, Шеша оповив своїми кільцями несхитну гору і вирвав її з землі разом з лісами і ріками і з усіма дикими звірами, що живуть на ній.

З горою Мандара і змієм Васукі боги й асури прийшли до Океану і просили в нього дозволу збити його води, щоб добути амріту. Владика вод дав їм свою згоду, але за те попросив частку амріти і для себе.

Царя черепах, того, що тримає світ на своїй спині, боги й асури попросили спуститися на дно океану, щоб послужити опорою для гори Мандара — їхньої колотівки. Велетенська черепаха погодилася на їхнє прохання. Вона підставила спину, і боги разом з асурами водрузили на неї підніжжя Мандари, а навколо тієї гори обернули змія Васукі, як мотузку. І асури схопилися за голову великого змія, а боги за хвіст — так порадив їм Вішну — і почали збивати океан заради амріти, і тривало те пахтання багато сотень років.

Асури і боги поперемінно ривками тягли до себе тіло змія, і при кожнім ривку з пащі його виривалися дим і полум'я; вогонь розморював демонів жаром, позбавляючи їх сил, а дим збирався в стріляючі блискавками хмари, що повзли уздовж тіла змія до його хвоста і проливали на богів освіжаючі дощі.

З великим шумом, подібним до грому, оберталася гора Мандара, і з її вершини і схилів падали у води океану, зіштовхуючись у польоті, величезні дерева з птахами, що гніздились на них, і звірі, що населяли гірські ліси. І вершина, і схили гори огорнулися полум'ям, що виникло від тертя, і в тім полум'ї гинули дерева і трави, звірі і птахи. Потім дощі погасили пожежу, і соки дерев і трав, які росли на горі Мандара, вилилися в океан, щоб додати амріті її цілющої силу.

Без утоми обертали колотівку асури, що обпалювалися полум'ям, і боги, що освіжалися зливами з хмар. Спочатку води океану, змішані із соками трав і дерев, перетворилися на молоко, потом молоко стало збиватися в олію. Але амріта усе не з'являлася. І от, нарешті, коли й асури і боги уже знемогли від тяжкої праці, з'явився з вод океану ясний Місяць і піднявся на небозвід, сіяючи холодним світлом. Боги й асури продовжували між тим обертати колотівку. І слідом за місяцем вийшла з океану в білому одіянні Лакшмі, богиня краси і щастя, і стала перед здивованими богами й асурами. Вона наблизилася до Вішну і прилинула до його грудей; вона спрямувала погляди на богів, що зраділи, і відвернулася від асурів, що прийшли від того у велике обурення.

(Венера з'явилася в гніві планетарної катастрофи? — Веле Штилвелд).

А слідом за нею вийшла з вод океану чарівна діва Рамбха; осліплені її красою, її не прийняли ні боги, ні асури, але її взяли до себе гандхарви, і вона стала на чолі апсар, найпрекрасніша з усіх.

Потім вийшла з молочного океану блискуча Сура ("божественна Земля" — Веле Штилвелд), божество вина і хмелю; боги прийняли її, сини ж Діти і Дану — відкинули; кажуть, тому вони звуться з тих пір асурами, а боги — сурами.

Потім піднявся з хвиль океану чудесний білий кінь Уччайхшравас ("білоцвітний" Фаетон, що зірвався з небозводу — Веле Штилвелд), швидкий, як думка; його забрав собі Індра, цар богів. Слідом за ним на поверхні вод з'явився Каустубха, чарівний камінь, що блищить, як сонце (розпечений осколок Фаетона — Веле Штилвелд); він прикрасив груди великого Вішну.

Наступним з'явився величезний білий слон Айравата, подібний до хмари; і його взяв собі Індра. Потім з'явилося Паріджата — чудесне дерево, що наповнило світ пахощами своїх квітів; його теж узяв Індра у своє небесне царство; там воно стало відрадою прекрасних апсар. І, нарешті, вийшов з моря Дханвантарі, бог лікування і зцілення, несучи в руках дорогоцінну чашу з напоєм безсмертя — амрітою.

Але слідом за всіма цими скарбами, що з'явилися з морських вод, коли пахтання вже підходило до кінця, виникла на поверхні океану страшна отрута калакута. (Гнильні бактерії, радіація, трупні отрути — Веле Штилвелд) Вона отруювала навколишній світ своїми випарами і грозила спалити всесвіт. Боги, і асури, і всі живі істоти прийшли в сум'яття і благали про порятунок великого бога Шиву. І заради порятунку всесвіту Шива проковтнув згубну отруту. Від цієї страшної отрути в нього посиніла шия; вона так і залишилася назавжди синьою; і з тих пір Шиву називають Пілакантха — Синя Шия.

Коли асури побачили посудину з амрітою, вони знавісніли і підняли жахливий шум. З лементом "Це моє!" вони кинулися до дорогоцінної чаші, і кожний з них прагнув заволодіти амрітою тільки для себе. Тоді Вішну обернувся жінкою надзвичайної краси, з чудовим обличчям і чарівним станом, і вступив у юрбу асурів. Побачивши перед собою чудесну діву, захоплені асури припинили боротьбу за напій безсмертя; розум їх омрачився, і, збентежені її принадністю, вони віддали їй чашу з амрітою.

Коли асури опам'яталися і побачили, що амріта зникла, їх охопило сум'яття. Але боги на чолі з Вішну були вже далеко і заходилися пити по черзі бажану вологу. Тільки одному з асурів — дракону Раху, синові Віпрачітті, владики данавів, — удалося покуштувати напою безсмертя. Прийнявши вигляд бога, він тайкома підібрався до амріти, і вже приклався до чаші, але тут Сонце і Місяць упізнали Раху і, бажаючи блага богам, викрили його. У гніві Вішну відітнув Раху голову своєю зброєю — гострим блискучим диском. Амріта тим часом устигла дійти Раху до горла. Тому голова його залишилася безсмертною. Вона піднеслася в небо, а тіло звалило вниз, і земля затряслася від його падіння.

З тих пір голова Раху залишається на небі; палаючи невгамовною ненавистю до Сонця і Місяця, вона вічно переслідує їх, щоб помститися за викриття, і час від часу дістає їх своєю пащею, хоча проковтнути зовсім не може — ось від чого відбуваються сонячні і місячні затьмарення. А хвіст Раху часом з'являється на небесах у вигляді комети.

Асури тим часом наздогнали богів, викрадачів напою безсмертя, і на березі великого океану між богами й асурами відбулася через амріту найжорстокіша битва. Вороги метали один в одного гострі дротики і списи, разили важкими палицями і мечами. Грізний диск Вішну, подібний до полум'я, що все винищує, наводив жах на синів Діти і Дану.

Тисячами гинули вони під його ударами, величезні, як гори, тіла повалених асурів, залиті кров'ю, устелили берег океану. Але асури не хотіли здаватися і, забравшись на небеса, обрушили відтіля на богів, що жадали перемоги, тисячі величезних кам'яних брил і цілі скелі і гори, що трясли у своєму падінні землю. Та й у піднебессі наздоганяли асурів стріли богів і згубний диск Вішну. І, не витримавши натиску, відступили асури з поля битви, і пішли під землю і на дно океану.

Боги ж, одержавши перемогу, поставили гору Мандара на її колишнє місце, відпустили змія Васукі в його царство і, радіючи, розійшлися у свої обителі, довіривши Нарі, сину Дхарми; збереження судини з амрітою.ЕВОЛЮЦІЯ АСУРІВ І ЇХНІХ НАЩАДКІВ (РАБІВ?)

Етноніми: асури, агариа, асур, асура, бір-асури, бірджіа.

У буддизмі титани, войовничі духи, мешканці більш низького рівня. Небесне, асуричне переродження в буддизмі вважається щасливим. Однак, саме людина перебуває в найкращих умовах для знаходження нірвани.

У дозороастрійський період індо-іранської спільності асури (що іменувалися в Ірані Ахурами) являли собою божества. У зороастризмі вони перетерпіли еволюцію, ставши богами "щирої" орієнтації (Аша).

Асури (самоназва асура, асур) — народність загальною чисельністю 5 тис. чол, що проживає на території Індії. Мова — асурі. Релігійна приналежність віруючих: традиційні вірування.

Асури, асура, асур, народ групи мунда у Центральній і Північній Індії (штати Біхар і Мадх'я-Прадеш). Чисельність близько 12 тис. чоловік. Говорять мовою асурі. У штаті Мадх'я-Прадеш перейшли на дравідійські мови. Розділяються на бір-асурів, бірджіа й агаріа (у штаті Мадх'я-Прадеш). Зберігають традиційні вірування.

Походження асурів зв'язане з протомундськими племенами. В округах Біхару (Ранчи і Хазарібагх) знайдені руїни стародавніх селищ і міст, що вважаються приналежними древнім асурам. Етнонім започаткований назвами міфологічних персонажів у ведичній літературі.

Займаються орним землеробством, частково полюванням, збиранням, відходництвом на плантації. Донедавна основним заняттям багатьох груп було ковальське ремесло.

Села невеликі, хатки каркасно-стовпові, із глинобитними чи плетеними стінами, криті соломою або черепицею. Чоловіка носять набедрені пов'язки, широкі штани, сорочки, тюрбани, жінки — сарі. Зберігається розподіл на патрилінійн і роди (кілі).

Асури поклоняються тим же божествам і духам, що й інші народи мунда, — Сінг-бонгу, Маранг Буру, духам води, лісу, духам — заступникам села. Розвинуто культ предків, магію, шаманізм. У Мадх'я-Прадеші асури сприйняли багато елементів культури гондів."У ПОШУКАХ МІСТА БОГІВ"

Ернст Мулдашев

(Фрагмент із книги)

— Учителю! Містере Арун! Наостанку я б усе-таки хотів запитати Вас, — що таке асури? Не думайте, що я, європеєць, буду глумливо ставитися до ваших східних алегоричних уявлень. Я вірю, — чемно сказав я.

— Асури — це безтілесні істоти, — недовірливо глянувши на мене, сказав учитель.

— Вони живуть у печері?

— Не тільки, але в печері їх більше.

— А хто їх може побачити?

— Йоги.

— Які вони із себе?

— Асури нагадують пуголовка з закругленою головою і хвостом.

— Який їхній розмір?

— Вони дрібні.

— Чим вони харчуються?

— Енергією людини й інших живих істот.

— Чи не вони зруйнували ауру членів нашої експедиції в печері? — задав я чергове питання.

— Вони, — коротко відповів учитель.

— Я думаю, — перебив діалог із вчителем Арун, — асури пов'язані зі священним Кайласом і відтіля черпають свою енергію. Асури можуть пропустити людину, що володіє тантричними силами, а людину, яка не володіє цими силами, вони можуть знищити. Асури — розумні істоти.

— А інші безтілесні істоти бувають?

— Звичайно, — відповів учитель. — Це ангели, хухи і примари.

— М... так... — ледве не перебив я скептичним зауваженням.

— Ми віримо, що на Землі існує безтілесне життя. І воно розумне, а в багатьох випадках розумніше, ніж ми — люди, — ствердно вставив чернець Арун.

— Давайте постараємося провести паралель між безтілесними асурами цієї печери і священною горою Кайлас, — запропонував я і почав міркувати. — Ви вважаєте, що Кайлас регулює так звані тантричні сили планети. Можна думати, що асури користуються саме цими тантричними силами, — не даремно в тім місці печери, де ви попереджали "Обережно, асури!", на фотографії виявилися трикутні і пірамідальні промені. Якщо взяти до уваги, що тантричні сили, як один з варіантів тонких енергій, формотропні, тобто змінюють свій стан у залежності від форми предмета, то можна дійти до висновку, що тантричні сили формуються на пірамідоподібних утвореннях, типу гори Кайлас, і телепортуються в ті місця, де відповідним чином викривляється простір. А безтілесні асури, вочевидь, здатні викривляти простір і концентрувати біля себе тантричні сили Кайласа. Звідси випливає, що священна гора через асурів захищає печеру.

Можливо, не все зрозумівши з вимовленого монологу, учитель сказав:

— У нас в Індії багато людей поклоняються Кайласу і вважають, що його сила поширюється на всю Землю.

— У нас вважається, — додав Арун, — що від священної гори Кайлас у небо йде величезний потік енергії. Якщо людина вмирає поруч зі священною горою, то його Дух легко і безперешкодно підноситься в небо і попадає в рай. У тім районі є так звана "Долина Смерті", куди приходять йоги, щоб умерти. Але ця долина доступна тільки йогам.

— Долина Смерті, значить... — задумався я. Ми стали прощатися. Я вже знав, що наступного року ми підемо на Тибет у район гори Кайлас, щоб шукати Місто Богів. А може, побуваємо й у "Долині Смерті". Зненацька навалилася утома. Коли ми йшли, здавалося, що асури женуться за нами.ЩО ДУМАЄ ПРО АСУРІВ ФЕН-МЕТР ЛУК'ЯНЕНКО,
І ЩО ПРО ТЕ ГОВОРЯТЬ ДАРМА…

Історія — одна із самих загадкових наук. Ще загадковіше, ніж російське законодавство. Утім, до справи це не належить. А відноситься те, що історія змушує людину мислячу задавати питання самій собі.

І одним з перших питань, що цей самий мислячий собі задав, було... Утім, ні, це було, напевно, третє... навіть ні, четверте питання. Тому що перші три звучали приблизно так: "Що б пожерти?", "Що б випити?" і "Де б зняти...". Ну, ви зрозуміли, коротше кажучи?

А от уже безпосередньо після цього задалася людина питанням: "Відкіля ж пішла російська земля? І я, як індивідуум росіянин". І отут-то й почалися його муки. Тому що немає на це питання однозначної відповіді. Незважаючи на всі потуги і міркування. А є лише позначки, чи, кажучи науково, версії.

А вже якщо ми не можемо точно відповісти, відкіля пішов простий росіянин-мужик, що ж казати про складніші матерії, як то: людство.

Але ж знаходяться ті, хто щиро вважає себе всезнайкою. І замість того, щоб пишатися собою нишком, вони ще й іншим норовлять очі відкрити. І навіть лекції читають.

Артем позіхнув, делікатно прикривши долонькою рота, і оглянувся. Народу в аудиторії було небагато, чоловік тридцять. Пік популярності виступаючого професора явно пройшов, і тепер його збіговиська залучали тільки самих одіозних слухачів, більшість з яких, подібно до розпатланої старої діви у першому ряду, ретельно конспектували доповідача.

Артем витяг з кишені піджака м'яту програмку: "Право на життя. Серія семінарів. Керівник — Лев Мойсейович Серебрянц, професор". Чого саме професор, делікатно замовчувалось. Плішивий чоловічок за кафедрою цілком відповідав дешевій і погано видрукуваній програмці. Скромний, трохи потертий костюм, окуляри в старій оправі, не надто свіжа сорочка... Але захопленість, що лунала в голосі Серебрянца, змусила Артема прислухатися.

— Асури... Тисячі років вони безроздільно панували в нашому світі. Вони будували найпрекрасніші міста, що парили під зводами небес. У їхній імперії процвітало мистецтво, а магія була зведена на ступінь науки. Не було у Всесвіті таємниці, якої б не розгадали б асури. Пошук — от був їхній девіз. Асури залишили найпомітніший слід в історії, згадки про них зустрічаються повсюдно. На жаль, у рамках вступного семінару я не можу розповісти більше, але в ході наступних зустрічей ми дуже докладно вивчимо цю найпершу і найзагадковішу цивілізацію на Землі.

Професор перервався і підніс до губ склянку з водою.

— А що було далі? — заворожено запитала стара діва.

— З ким?

— З асурами.

— Те, що і повинно було відбутися, — філософськи відповів, угамувавши спрагу, Серебрянц. — З'явилися нові, молоді раси, готові вступити у вирішальний бій за лідерство. Життя не терпить статики. Життя — це рух, це вируюча стихія, це новизна, зміни, пристрасть, якщо хочете. Життя благоволить тим, хто рветься вперед, хто кожен свій день зустрічає так, начебто він останній...

Зависла мелодраматична пауза. Лев Мойсейович був мастак лицедійства.

— Розвиток асурів зупинилося. Вони перестали кудись прагнути і все частіше почали оглядатися назад, стали жити минулим: минулими перемогами, минулими досягненнями, минулою могутністю, а коли зупиняєшся, дуже важко змусити себе знову зрушити з місця. Так відбувається з усіма расами, із всіма імперіями. У світ прийшли нави — нова, прагнуча перемог раса, і наступила черга жорстоких воєн. Асури запекло пручалися, але їхній час пройшов. Під напором навів валилися фортеці і міста, гинули армії і вчені, горіли храми і бібліотеки. Нави думали, що винищили усіх своїх ворогів, але прорахувалися. Асури встигли спорудити Таємне Місто, туди вони і пішли, несучи свій головний скарб — знання.

Слухачі тремтливо слухали професора, у їхніх затуманених очах миготіли відблиски жорстоких багать, що згубили велику цивілізацію, а у вухах ревіли бойові мамонти. Артемові ж привиділося щось більш прозаїчне, схоже на "Останній день Помпеї".

Професора понесло:

— Захопивши владу, нави заснували свою імперію — Темний Двір, і довгі сторіччя правили на Землі, але часи продовжували змінюватися. Нові раси з'являлися одна за одною, і незабаром Темний Двір повторив долю асурів, причому в буквальному значенні. Нави знайшли притулок своїх попередників — Таємне Місто і сховалися в ньому. На їхнє місце прийшла наступна раса, потім ще одна і ще. В усіх у них були злети, часи розквіту, але усі вони рано чи пізно виявлялися в Таємному Місті. А потім з'явилися ми, люди. Наші предки повели запеклу боротьбу за право царювати на Землі і повалили в порох останні імперії нелюдей.

— О-ох, — галасливо видихнула стара діва.

Професор очухався:

— Щось ми захопилися, мої дорогі, — він знову відсьорбнув води і благодушно блиснув окулярами. — Усе це ми розглянемо більш докладно на наступних заняттях. Древня Греція, Древній Рим, Атлантида. Саме тоді була здобута ключова перемога, що дозволила людству захопити пануючі позиції у світі. Це були роки нашої справжньої величі, роки звитяг, що сьогодні здаються нам міфами.

І знаєте, що найзабавніше? Зовсім не те, що лектора кличуть Лев Мойсейович. І не те, що він любить і вміє побалакати. Це речі найзвичайнісінькі й у чомусь навіть закономірні. Найзацікавіше те, що невідомо-яких-наук професор зовсім не помиляється.

Є, є таке Таємне Місто! І розташоване воно не де-небудь у суворій сибірській тайзі чи у верхів'ях Амазонки, куди ні дійти, ні долетіти, ні доплисти, ні доповзти. Ні, усе набагато простіше і складніше одночасно. Розкинулося воно привільно в столиці нашої Батьківщини — місті-герої Москві!

Тобто я і раніш помічав, що не все так однозначно з цим населеним пунктом. Просто якийсь Бермудський трикутник і чорна діра в одному окремо узятому мегаполісі. Їдуть туди люди — і не повертаються, ідуть туди гроші — і немає більше грошей. Ех, що і казати, Таємне Місто — воно на те й Таємне, щоб його не зрозуміти було простим співгромадянам.

Ну і населене відповідно. Люди, чуди, нави, шаси, ерлійці, думці... Ні, думці — це вже з іншої книги. Коротше, усі, хто так чи інакше були стусаном під зад відправлені зі сторінок історії в збірники народних казок, знайшли там собі притулок. Живуть потихеньку, інтригують помаленьку, п'ють і розважаються, знову ж... Гроші заробляють, не без цього. Воюють іноді. Але так, акуратно. Щоб до кінця один одного не пойовувати.

І усе в них було більш-менш у порядку, поки не відбулося щось надзвичайне: з'явився Вісник...* * *

Ідея існування поруч з нами рівнобіжного світу аж ніяк не нова. Ну, узяти хоча б того ж Лук'яненка з його Іншими і відповідними Дозорами.

Також не занадто оригінальна думка з'єднати два жанри: фентезі і детектив. Чи фентезі і бойовик

А втім, що ідея зміни цивілізацій уже була докладно описана Гумільовим з його етногенезом, не знає, напевно, тільки ледачий. Діяв Лев Миколайович, звичайно ж, не в такому екзотичному ключі, але все-таки... Утім, і його роботи для багатьох досить нетрадиційні, якщо вже начистоту.

Усе набагато банальніше. Люди, що носять звучні слов'янські імена, керуються чомусь королевою. Яка, от несподіванка, обирається з числа верховних жриць. А тягар виконавчої і військової влади несуть барони, кожний з який керує власним доменом. Коротше, мішанина моторошна. Тому що не було в слов'ян королів і баронів. Та й доменів не спостерігалося. Хай-тек технологій, до речі, теж не було. А були князі і ниці. Ну і царі, саме собою; правда, пізніше. А вже якщо дивитися в глиб століть, то конунги були. Що, у принципі, ті ж яйця, тільки вигляд збоку.

Чуди, що носять на собі явний відсвіт німецьких лицарських орденів, теж якісь дивні. Купа молодих лейтенантів у них є, а от рядових лицарів явно обмаль. Хоча, стосовно до середньовічної ієрархії, чин лейтенанта був зовсім не хрін собачий, а ого-го-го що. Д' Артаньян пів-Франції порубав, поки його заробив.

Досить забавно виглядає економічна модель подібного суспільства. Спроби змішати магію і матеріальні потоки ніколи не приводили до позитивних результатів. Звичайно, гроші — загальний еквівалент, але не до такого ж ступеня. Та й навіщо потрібні гроші, якщо досить трохи відвести очі, — і роби усе, що душа побажає.

Ну і, нарешті, де жінки? Добре, людям повезло, у них феї (чи, точніше, феєчки) є в наявності. А інші як? Розподілом розмножуються?

Однак це так, балаканина. Говорячи ж про інші речі, які не сподобалися, не можна пропустити дивну сірість характерів героїв. Тобто, начерки є, а самих характерів немає.

Ну і кінцівка... М-да, це щось з чимось. Після неї стає дивним той факт, що попередні цивілізації змогли проіснувати настільки тривалу кількість часу. З такими от вчинками...

Якщо опустити ці дріб'язки, то вийшло нормальне розважальне чтиво. Не претендує на філософську ідейність, а вільний час займає. Коли у вас такий є.

Можливо, похвала ця коротка. Але, все інше — на ваш розсуд. Читайте, перегортайте, пробігайте очима навскоси...

Асури – лише привід піти в чергову інореальність…ТРАГЕДІЯ ЧОТИРЬОХ ЦИВІЛІЗАЦІЙ

Ми звикли ставитися до міфів, легенд, сказань як до вигадки. Але якщо розглянути більш уважно культурну спадщину народів, що населяють нашу планету, то можна помітити разючі речі. Наприклад, що в різних народів, які живуть зовсім відособлено один від одного, легенди описують ті самі події, може, з невеликими розходженнями. Звернувши увагу на цю особливість фольклору, а також зіставивши з цими спостереженнями факти з історії нашої планети, Володимир Олексійович Шемшук одержав наступну картину життя на Землі за останні кілька десятків тисяч років.

Біблія донесла до нас легенду, що колись на Землі було Золотий вік, потім наступив вік Срібний, котрому на зміну прийшов Бронзовий, що закінчився сьогоднішнім Залізним віком. Подібні повідомлення ми знаходимо також у ведичних джерелах, де наш час, який відповідає залізному вікові, названо Калі-Югою.

У легендах американських індіанців, африканських і австралійських народів, у "Рігведі", "Пуранах" і в інших джерелах повідомляється, що спочатку на Землі жили напівбоги — "асури" (титани). Потім їм на зміну прийшли атланти. Після загибелі атлантів, які були менші на зріст, ніж титани виникла цивілізація велетнів, а потім бореїв.

Ми звикли судити про древні цивілізації як про малорозвинені і примітивні. Однак деякі матеріальні знахідки в шахтах дозволяють зробити висновок про те, що давня цивілізація добувала вугілля, мала електрику і робила пластмаси.

У древній біосфері люди мали величезний зріст. В усіх древніх письмових джерелах, що дійшли до нас: у Біблії, Авесті, Ведах, Едді, китайських і тибетських хроніках — скрізь ми натрапляємо на повідомлення про велетнів. Швидше за все, такий достаток письмових і усних легенд про них дає серйозну підставу повірити в те, що вони жили на Землі в давнині. З цього погляду стають зрозумілими "марні" циклопічні будівлі, наприклад, менгіри, гігантські дольмени, тераси Баальбека, величезні будинки, двадцятиметрові фортечні стіни і т.д. Це була не примха, просто зріст стародавніх людей не дозволяв зводити споруди менших розмірів.

В афганському селі, недалеко від міста Кабула, збереглося п'ять кам'яних фігур: одна двометрового росту, інша 6 метрів, третя 18, четверта 38 і остання 54 метри. Місцеві жителі не знають про походження цих статуй і висловлюють припущення, що це сторожі, що захищають їхнє село. Однак, відповідно до розрахунків В. А. Шемшука, довжина кожної статуї відповідає натуральному зросту представників минулих цивілізацій і сучасної.

У розрідженій у порівнянні з древніми часами атмосфері, асури не змогли б існувати, оскільки, як вважає ряд учених-фізиків, вони розчавили б себе власною вагою. Виходячи з гоніометрії людського тіла, при зрості 50 метрів вага складала 30 тонн, розмах у плечах — 12 метрів, а товщина тіла — 5 метрів. З билин про Святогора ми довідаємося, що він в основному лежав, тому що йому важко було носити своє тіло.

Тривалість життя в наших предків була надзвичайно велика. Згідно Е. П. Блаватській, Алапар, другий божественний правитель Вавилонії, правив 10800 років, а перший правитель Алор правив 36000 років. З цих цифр випливає, що середній вік асурів досягав 50000-100000 років. Величезна тривалість життя асурів була обумовлена наявністю в них акципетального росту, тобто росту, що не припинявся протягом усього життя. Наші біологи і геронтологи давно визначили, що в період росту і розвитку організму людини старечі зміни відсутні. Використовуючи прості розрахунки, В. А. Шемшук показує, що, маючи зріст 50 метрів, реально можна прожити десятки тисяч років!

Асурська цивілізація проіснувала приблизно десять мільйонів років, тобто 100-200 поколінь. Така тривалість була обумовлена тим, що довгоживучі люди не схильні до "прогресивних" змін ні у своєму житті, ні у своєму суспільстві. Тому їхня цивілізація відрізнялася дивною стабільністю і довгожительством.

Однак асури були не тільки гігантами і довгожителями. Їхні розвинуті психофізичні здібності дозволяли їм впливати на процеси, що відбуваються у Всесвіті.

Плазма Сонця і плазма думки людини має одну природу, тому основним джерелом і постачальником плазми в Сонячній системі є живі організми, що населяли в минулому і населяють сьогодні найближчі до Сонця планети, і, насамперед, нашу Землю.

В асурів, у силу величезних психофізичних досягнень, було високочастотне, фіолетове світіння аури, тому Сонце повинне було бути фіолетовим і навіть ультрафіолетовим, оскільки багато хто з асурів перевершував за своїм рівнем богів.

Дійсно, ультрафіолетова складова займає в спектрі Сонця не останнє місце. Відомо, що в космосі, крім жовтих зірок, зустрічаються червоні, зеленуваті і блакитні. Їхній колір визначається кольором мислеформ, що випромінюють люди з жовтою, зеленою і блакитною аурою. Фіолетових і синіх зірок у найближчому космосі наші астрономи поки не знайшли.

Причина сьогоднішнього сумного стану людей полягає в тім, що очевидно наші предки спробували навести порядок у Всесвіті (зокрема, усунути рабство), і за це їх скинули і самих перетворили на рабів. Деякі менш розвинуті цивілізації не уявляють собі життя без рабства. Тому вони зробили все, щоб знищити наших прабатьків.

У 1965 році італійський учений Колоссімо узагальнив дані усіх відомих археологічних експедицій і древніх письмових джерел і зробив висновок, що в минулому Земля була ареною воєнних дій із застосуванням ядерної зброї. У багатьох давніх джерелах описується зброя, що нагадує ядерну. От як говориться про зброю Брахми в "Рамаяні":

"Величезні потоки полум'я викидалися, вибух від неї (зброї) був як десять тисяч Сонць. Полум'я, позбавлене диму, розходилося в усі сторони і призначалося для умертвіння всього народу. У тих, що вижили, випадають волосся і нігті…".

Сліди термічного впливу — оплавлені камені — були виявлені дослідниками в пустелі Гобі, на Близькому Сході, у Європі, в Африці, Азії, Північній і Південній Америці. У тих місцях, де зараз пустелі, напівпустелі і майже безжиттєві простори, палахкотіла пожежа, що охопила майже 70 млн. квадратних кілометрів площі (70% усієї суші планети).

В. А. Шемшук наводить ряд доказів, що катастрофа на Землі була саме ядерною. Це наявність мутацій у тварин і людей (пам'ятаєте грецькі легенди про циклопів — істот з одним оком на переніссі?), поліплоїдії — подвоєння хромосомного набору, що веде до гігантизму і подвоєння деяких органів. Такі знахідки були в археологів — гігантські кістяки з двома рядами зубів. Ще один напрямок радіоактивного мутагенезу — монголоїдність. В даний час монголоїдна раса найбільш розповсюджена на нашій планеті.

Численні ядерні вибухи спровокували зливові дощі, що стали причиною всесвітнього потопу, який згадувався в багатьох древніх джерелах. Слідом за ним наступила ядерна зима, відома науці як всесвітнє заледеніння, а Людство було відкинуто в Кам'яний вік.

У результаті пожеж атмосфера Землі стала більш розрідженою, і в ній уже не могли існувати ті гігантські форми життя, що жили на планеті до катастрофи. Перша катастрофа, що знищила цивілізацію асурів, трапилася 25000-30000 років тому. За нею пішов ряд глобальних катаклізмів, у результаті яких людина усе "дрібніла", умови життя погіршувалися.

Але що ж стало причиною ядерної катастрофи? Автор книги стверджує, посилаючись на численні свідчення, що це була війна, нав'язана Землі цивілізацією прибульців з Оріона.

Немає, мабуть, на Землі жодного народу, у якого не було б міфу чи казки про дракона, якому доводилося віддавати в жертву не тільки домашніх тварин, але і людей. У північноамериканських індіанців збереглися легенди про навалу на землю чудовиськ-драконів, що знищили цивілізацію наших предків.

Можна припустити, що після космічної війни наша планета була захоплена богами-драконами (у сучасній інтерпретації — інопланетянами). Морфологічно вони виглядають як прямоходячі рептилії, дуже схожі на людину. Сьогодні ми дізнаємося про драконів, як про "людей у чорному", що утручаються в усі важливі події людського суспільства. Особливо вони активізуються, коли мова заходить про епохальні відкриття. Тоді ці добродії переходять від простого залякування авторів відкриттів до їх фізичного знищення.

Автор книги говорить про десять умов такого безсмертя, що успішно порушуються жителями планети Земля, завдяки діяльності на Землі загарбників. Назрів момент, коли необхідно звернути серйозну увагу на проблеми екології планети і людини, розвиток психофізичних здібностей людей. Тільки це зможе зупинити нову планетарну катастрофу, яку ми вже самі собі готуємо під "чуйним керівництвом" інопланетних завойовників. Усе дослідження В.А.Шемшука підлягає одній меті — донести правду до людства, щоб вчасно вжити заходів по запобіганню краху нашої цивілізації.

Книгу В. Шемшука можна замовити за адресою: 121609, Москва, а\я 31. Тіл: (095) 365-09-31, 195-91-87, E-mail: shemsh@psu.ruЗАМІСТЬ ВИСНОВКУ

Сури й асури, прибульці, мутанти і боги, нарешті, нинішні нащадки рабів древніх асурів, і от що ще: фрагментарні зведення збереглися на території Індії й у міфах древньої Еллади, літературні міфи і псевдонаукові гіпотези + містечкові забобони...

І все-таки асури були, напевно, не такі, якими ми їх уявляємо сьогодні і навіть уявлятимемо завтра. Вони були, і щось промовляють нам з вічності: богорівні, могутні, шляхетні древні захисники Геї, які надто пишалися тією роллю, що їм відвела Історія, перш ніж скинути в забуття...

Вони сьогодні воскресли у віртуальних світах, і Мережне людство спробувало "вибити" з них правду. Безглузда витівка. Асури пішли в інформаційне поле Землі задовго до нас, щоб попередити і пом'якшити наш прийдешній відхід...

Так було, так буде, але тепер легендарні асури стали нам ледь зрозуміліші і ближчі. Якщо чесно, я їх не полюбив. Я просто спробував зрозуміти їхні вчинки, щоб усвідомити їхню марність і нашу власну безглуздість запросто намагатися браво говорити з ними "на ти".

Асури – з пантеону предків. Вони як і раніше тримають на собі несучі консолі нашого світу, і прийдуть до нас на допомогу ще не раз, коли ми зовсім безпомічно раптом відступимо перед величчю Космосу, у який вони одного разу пішли рівними сурам – неземним богоподібним братам своїм, пішли прощеними, зміцнювати світ Розуму у Всесвіті...

 
Навіґація по серверу:   головна сторінка «нотатника» · бібліотека Vesna.org.ua
 
Універсальна перекладачка для будь-яких пар мов
Тут спілкуються про літературу
Rambler's Top100 Тлумачний словник: англійсько-білорусько-польсько-російсько-український

Віртуальна Русь, 2005-2011
Пишіть, якщо що...