пошук:  

>> Литовченко Тимур: Важке питання

У розділах: [Проза: збірка авторських текстів]

Авторська сторінка
Опублікував:  lytovchenkot


http://tim-lit.narod.ru

 

 

Фантастика! Тимур Литовченко

-- I все-таки, колего, я пропоную внести свою тезу про роль i шлях людерiв до порядку денного.

Професори Догильов i Чорнокотський, члени Президиї Всеєвропейського конгресу з Освоєння Спадщини, поверталися пiсля чергової наради в готель. Догильов, як завжди, бурчав пiд нiс:

-- Це дуже, дуже важливо!

Аж раптом завищали гальма и пролунав оглушливий бас:

-- Диивсь пiд ноги, мавпо куца!

За склом автобуса виднiлася перекошена фiзiономiя водiя, котрий на всi заставки лаявся i пирскав слиною. Але Чорнокотський одразу пожвавiшав:

-- I все-таки я перш за все за вирiшення суто практичних питань. Важлива спадщина, а не самi людери... До речi, про мавп. Аж дивно, до чого вони нездарнi, навiть у фольклор, як бачите, ввiйшли. Вони стояли до людерiв набагато ближче, нiж ми, але ми виграли завдяки постiйному спiлкуванню! Вони сидiли по своїх таборах за гратами, а ми спiлкувалися... Хоч вони бiльше пiдходять для освоєння спадщини, нiж ми... Людери -- завзятi егоїсти, вони все робили на свiй лад. А мавпи погано розумiють С-К-есперанто. Шкода. Оце й треба було б обговорити бiльш...

Та раптом Чорнокотськiй зупинився, глянув через дорогу, промимрив:

-- Але вибачте, колего, я трохи затримаюся... Пизнише договоримо... -- та й побiг через дорогу.

"Гм-м-м... ну й молодь! Не хочуть мене зрозумiти, що б їм не казав. Адже не випадково людери все кинули i пiшли в природу, по бiошляху...

От i ми туди ж: освоювати. А нащо? Щоб також рано чи пiзно усе покинути i пiти в природу? Щоб також когось цивiлiзувати?

Та яка там цивiлiзацiя... Ось, будь ласка -- Чорнокотський! Пiшов без нiяких. Нечемно. Що ж, усi вони такi -- дикунами були, дикунами є i зостануться ними".

Догильов сумно глянув на вигнуту спину Чорнокотського, що майнула на даху сусiднього будинку. "Кiт березневий, як говорили людери. Ех, молодь, молодь!.." -- i Догильов самотньо почимчикував у готель, сумно буркочучи i помахуючи обрубком хвоста.

"Чому ж усе-таки людери пiшли в природу?.."

 
Навіґація по серверу:   головна сторінка «нотатника» · бібліотека Vesna.org.ua
 
Універсальна перекладачка для будь-яких пар мов
Тут спілкуються про літературу
Rambler's Top100 Тлумачний словник: англійсько-білорусько-польсько-російсько-український

Віртуальна Русь, 2005-2011
Пишіть, якщо що...